Summer Sale! Ušetřete až 35% – prodlouženo do 10.07.2022 včetně! Neváhej a rychle nakup

Nahrávám...

Informace o dřevu

Jaké dřevo používá společnost Wickey?

Impregnované borové nebo smrkové dřevo Wickey pochází z přirozených a trvale udržitelných porostů a je symbolem mimořádné životnosti ve venkovním prostředí. Našim produktům dodává stabilitu, která zajišťuje nevázanou a bezpečnou radost ze hry.

Jsou trhliny, díry po suku a nazelenalé zabarvení na dřevě neškodné?

Dřevo je přírodní produkt a každý strom je jedinečný. Drobné trhliny nebo díry po suku jsou proto naprosto běžné. Podle normy DIN 4074 není statická odolnost dřeva ovlivněna trhlinami menšími než čtvrtina délky nebo tloušťky trámu – naopak, dokonce dokládají, že dřevo stále ještě pracuje!

Proč dřevo mění svůj objem?

Při skladování na mimořádně vlhkém nebo suchém místě se může stát, že dřevo expanduje nebo se smrští. To je nejen neškodné, nýbrž dokonce dobré, protože dřevo tak optimálně odolává povětrnostním vlivům.

Mé dětské hřiště má na některých místech bílé/nazelenalé skvrny. Je to plíseň?

Pokud Váš výrobek Wickey na malých místech vykazuje malé nebo nazelenalé zabarvení, není to důvod k obavám: Může se stát, že se na povrchu nahromadí a vystupují soli z dřeva a impregnace. Tyto skvrny můžete bez obav ignorovat. Pokud Vám skvrny přesto vadí, můžete dotčená místa jednoduše očistit brusným papírem.

Co je tlakově impregnované dřevo?

Naše dřevo je symbolem dlouholeté radosti ze hry. A abychom to mohli garantovat, zvyšujeme jeho trvanlivost. Za tímto účelem dřevo impregnujeme v tlakovém kotli.Během impregnace se do dřeva za vysokého tlaku vtlačují ochranné soli. Díky tomu je dřevo trvale chráněno proti hmyzu, houbám, hnilobě a trvalému kontaktu se zemí a vodou.

Je normální, že je dřevo vlhké?

Obecně není vlhkost důvodem k obavám: Ze zkušenosti víme, že může určitou dobu trvat, než ze dřeva odejde vlhkost, která do něj pronikla během procesu impregnace. Důležité je jen to, aby bylo dřevo ihned po převzetí vybaleno a až do montáže skladováno na suchém místě.

Mám své dětské hřiště natřít lazurou? A jaká lazura je na něj nejvhodnější?

Naše dřevo již nemusíš natírat lazurou nebo lakovat. Díky tlakové impregnaci je optimálně chráněné před větrem a povětrnostními vlivy. Pokud si však přece jen ochrannou lazuru přeješ, můžeš dřevo samozřejmě ošetřit speciální permanentní ochrannou barvou nebo lazurou, která je certifikována podle DIN EN 71 část 3. Tyto lazury jsou neškodné pro děti i životní prostředí.

Mohu dětské hřiště natřít nebo nalakovat?

Pokud máte chuť své dětské hřiště nějak vylepšit nebo pozměnit, klidně to udělejte! Aby však byla zachována záruka, měli byste dodržet následující pokyn: pro zachování kvality a trvanlivosti dřeva používejte pouze lazury s otevřenými póry a trvalé ochranné nátěry certifikované podle DIN EN 71, část 3. Tyto barvy jsou pro Vaše dítě neškodné a byly testovány na snášenlivost u dětí.
Tip:Před lakováním dřevo zbruste brusným papírem. Nejenže na hrubém povrchu barvy lépe přilnou, ale broušením také odstraníte z povrchu dřeva nečistoty.

Jak odstraním nazelenalé skvrny?

Díky tlakové impregnaci našeho dřeva a tomu, že dřevo neustále pracuje, se může stát, že na malých místech vystoupí na povrchu malé množství soli. Tu můžete snadno obrousit brusným papírem, nebo ji prostě necháte být, pokud Vám nevadí.

Co mohu dělat proti bobtnání a sesychání dřevěného dětského hřiště?

Když dřevo zvlhne nebo je dlouho skladováno, může se stát, že se trochu změní jeho objem. Abyste tomu zabránili, měli byste jej skladovat v suchu a nikoliv příliš dlouho.Navíc své ratolesti nechcete nechat na stavbu jejich dětského hřiště příliš dlouho čekat, že?