• Made in Germany
 • 10 let záruky¹
 • Od 1350 Kč doprava zdarma
 • Více než 1 milion spokojených zákazníků

Montáž a bezpečnost

minus-circle plus-circle Kde naleznu návod na montáž mého dětského hřiště Wickey?

Návod na montáž ti zašleme spolu s tvou objednávkou v přiloženém sáčku se šrouby. Pokud by navzdory očekávání nebyl součástí dodávky, ozvi se našemu zákaznickému servisu na adrese [email protected] a my ti ho znovu zašleme.

minus-circle plus-circle Kolik času si mám naplánovat na sestavení dětského hřiště?

Podle zkušeností probíhá stavba s využitím jednoho dalšího pomocníka díky detailnímu návodu na montáž velmi rychle: Pí krát palec a v závislosti na Vaší řemeslné zručnosti potřebujete na naše nejmenší dětská hřiště bez betonáže přibližně 6 pracovních hodin. Pro největší dětské hřiště doporučujeme, abyste si přizvali dva pomocníky. Pak to zvládnete za 8 hodin. A když už u Vás Vaši přátelé budou, můžete je pozvat na společnou večeři.

minus-circle plus-circle Jaký materiál potřebuju pro stavbu?

Prkna a nosné sloupky se správnou délkou jsou součástí dodávky a stejně tak potřebné šrouby včetně krytek. Pro montáž potřebujete následující nářadí:

Aku šroubovák Vodováhu Gumové kladívko Příložný úhelník
Sadu nástrčných klíčů

Tip: Při utahování dodaných šroubů dbejte na použití správné velikosti bitu, abyste předešli předčasné korozi a poškození.

minus-circle plus-circle Na kdy si mám zorganizovat pomocníky na montáž?

Než budete kontaktovat pomocníky na montáž, ujistěte se, že Vám byla dodána kompletní a bezvadná objednávka. To Vám ušetří úsilí, čas a peníze a Vaši pomocníci se budou moci do práce pustit relaxovaně.

minus-circle plus-circle Dá se dětské hřiště postavit jinak, než je popsáno v návodu?

Pohoda vašich hrajících si dětí a jejich bezpečnost je pro vás jako rodiče i pro nás vždy na prvním místě. Z tohoto důvodu doporučujeme stavět naše dětská hřiště tak, jak je uvedeno v našem montážním návodu. Přestože jsou téměř všechna naše dětská hřiště konstruována a navržena tak, aby je bylo možné postavit i zrcadlově obráceně, vyhnete se nebezpečným situacím tím, že je sestavíte podle montážního návodu.

minus-circle plus-circle Jak přidělám na skluzavku vodní přípojku?

K montáži potřebujete vrták o průměru 4 mm a minimální délce 5 cm. Kromě toho budete potřebovat jemný brusný papír, abyste po vrtání zahladili horní okraj skluzavky. K samotnému připojení je nutná půlpalcová hadice a hadicová spona.

Upozornění: Počítejte prosím s tím, že přípojku na vodu nabízejí jen naše zvlněné skluzavky s délkou 175 cm, 220 cm a 300 cm.

Na zadní straně skluzavky se nachází spojovací trubka, která označuje místo napojení na vodu. Zaveďte vrták zdola trubkou a začněte jím vrtat otvor. Vzniklé otřepy lze odstranit použitím hrotu vrtáku. Zbývající hobliny již můžete opatrně vyhladit jemným brusným papírem.

Tip: Při broušení moc netlačte, abyste nezpůsobili škrábance na skluzavce. Nakonec našroubujte na spojovací trubku půlpalcovou hadici a upevněte ji hadicovou sponou. A zábava s vodou může začít!

minus-circle plus-circle Jaké vlastnosti musí mít podklad, aby mohlo dětské hřiště bezpečně stát?

Své dětské hřiště Wickey byste měli pokud možno postavit na rovné ploše. Velmi dobře vhodné jsou travnaté nebo písčité plochy s dostatkem prostoru okolo konstrukce. V případě tvrdého podkladu doporučujeme použití ochranných rohoží proti pádu.

minus-circle plus-circle Mám upevnit dětské hřiště do země?

I když Vaše dětské hřiště působí stabilním a bezpečným dojmem, doporučujeme pro zajištění bezpečnosti Vašich dětí, abyste každé dětské hřiště zakotvili do země. Toto zakotvení zvýší stabilitu dětského hřiště nebo houpačky! Všechny kotvy se sešroubují s nosnými sloupky dětského hřiště a – v závislosti na zvoleném druhu ukotvení – nejsou viditelné zvenku. Obecně doporučujeme, ukotvit do země každý nosný sloupek vedoucí k zemi. Žebříky a lezecké stěny by měly být rovněž zafixovány pomocí 2 kotev. Další informace naleznete v příslušném popisu výrobku.

Tip:
Naše úhlové kotvy jsou perfektně vhodné pro každé dětské hřiště.

minus-circle plus-circle Jaké kotvy mám použít a jsou již součástí dětského hřiště?

Kotvy je nutno k Vašemu dětskému hřišti objednat dodatečně. Podívejte se na stránku Vašeho vybraného výrobku: Tam uvádíme doporučený druh a počet kotev, které k Vašemu dětskému hřišti doporučujeme.

  Vruty Zemní kotvy Úhlové kotvy
  Vruty Zemní kotvy Úhlové kotvy
Hranaté sloupky / šikmé žebříky
Sloupky houpačky
Kulaté sloupky
Série Tiny/Flyer
Série Smart/Prime
Sypká, písčitá půda (vždy zabetonovat)
Pevná, kamenitá půda
Tipy k montáži Velmi snadná montáž

Zašroubovat nebo zabetonovat
Snadná montáž*

Zabetonovat
Snadná montáž*

Zabetonovat
Stabilita Stabilita stabilní a bezpečné (Standard) Stabilita stabilní a bezpečné (Premium) Stabilita stabilní a bezpečné (Premium)

*Doporučení: Montáž na vnitřní straně, kotva není zvenku vidět

minus-circle plus-circle Potřebuji k postavení dětského hřiště plán základů?

Plán základů není nutný, protože dětské hřiště se nejprve kompletně smontuje a pak zabetonuje na své konečné místo. Další informace ke stavbě základní kostry najdete v otázce: "Jak probíhá stavba základní konstrukce a osazení kotev do betonu?".

minus-circle plus-circle Jak probíhá stavba základní konstrukce a osazení kotev do betonu?

Při zabetonování kotev / při montáži základní konstrukce postupujte následovně:

 • Smontujte základní konstrukci a umístěte ji na konečné místo. Dodržujte přitom bezpečnostní vzdálenosti podle montážního návodu.
 • Vytyčte místa kolem sloupků, kde se má nacházet základna. Posuňte základní konstrukci tak, aby bylo možné snadno vytvořit všechny otvory. Upozornění: otvory by měly být asi 70 cm hluboké a mít asi 30 cm v průměru.
 • Kotvy namontujte na vnitřní stranu sloupků.
 • Postavte základní konstrukci opět na konečné místo.
 • Dětské hřiště musí stát vodorovně. Vezměte si na pomoc kameny nebo dřevěné klíny.
 • Hotový beton nalijte do otvorů tak, aby se vyplnily do výšky cca 60 cm. Ujistěte se, že jsou betonem pokryty pouze kotvy a sloupky zůstávají volné.
 • Po zaschnutí betonu můžete vyplnit zbytek jámy zeminou.

Ujistěte se prosím, že nosné sloupky vašeho dětského hřiště jsou při zabetonování v kontaktu se dnem. Správné ukotvení je nezbytné pro stabilitu dětského hřiště a pomáhá předcházet nebezpečí. Kromě toho chrání vaše šrouby před předčasným prorezivěním.

minus-circle plus-circle Je nutné předvrtat otvory pro šrouby?

Jakmile je dřevo vašeho dětského hřiště suché, doporučujeme před zašroubováním šroubů předvrtat otvory. Tím se minimalizuje riziko vzniku trhlin. Navíc se tím předejde poškození slitiny šroubů a jejich předčasnému prorezivění.

minus-circle plus-circle Musím při montáži dodržovat bezpečnou vzdálenost?

Překážky, jako jsou stromy, živé ploty nebo stěny, nejen narušují hru, ale představují také velké riziko poranění. Doporučujeme proto dodržovat bezpečnou vzdálenost nejméně 2 metry kolem celého dětského hřiště, aby byla zaručena bezpečná a bezstarostná zábava. Rozhodující je vždy nejvíce vyčnívající bod nebo sloupek dětského hřiště nebo houpačky.

minus-circle plus-circle Kolik bezpečnostních rohoží potřebuji a kde je musím rozložit?

Ke snížení rizika úrazu doporučujeme pokládku bezpečnostních rohoží. Vždy je lepší, když je půda pod herním prvkem měkká a bezpečná. Naše bezpečnostní rohože zaujímají plochu 50x50cm. Doporučujeme pokládku minimálně

 • 2 kusů před každou skluzavkou
 • 4 kusů před každou lezeckou stěnou/žebříkem
 • 4 kusů pod každé lezecké lano/síť
 • 4 kusů pod každý provazový žebřík
 • 6 kusů pod každou houpačkou

 

Poznámka: Vezměte prosím na vědomí, že tyto specifikace se vztahují pouze na herní zařízení v soukromých prostorách. Předepsané normy se vztahují na vybavení ve veřejných prostorách.

Nahrávám...

Porovnej Produkty

chevron-right