Ušetřete s naší SPRING SALE

Informace o kategoriích Wickey

minus-circle plus-circle Mohu výrobky Wickey zakoupit pouze online?

Protože jsme čistě on-line obchod, prodáváme naše produkty výhradně přes internet. Náš tajný tip pro Vás: Sledujte pravidelně náš účet na Facebooku. Pravidelně Vás tam překvapujeme skvělými (slevovými) akcemi!

minus-circle plus-circle Existují k produktům společnosti Wickey katalogy nebo prospekty?

Životní prostředí je pro nás velmi důležité. Proto nepoužíváme tištěné katalogy. Na našem internetovém obchodě naleznete vše, co potřebujete k realizaci jedinečného útočiště pro Vaše děti.

minus-circle plus-circle Mohu dětská hřiště vidět na výstavě?

Výstavní prostor se zatím neplánuje. Pokud však žijete v naší blízkosti nebo Vás k nám zavede cesta, pak se u nás zastavte: V našem areálu máme postaveno několik dětských hřišť. Samozřejmě se také můžete podívat na naše stránky se zpětnou vazbou  a udělat si tam první představu o našich dětských hřištích.

minus-circle plus-circle Jsou dětská hřiště Wickey vhodná i do veřejného prostoru?

Abychom dokázali co nejlépe vybavit hřiště, školy, školky apod., nabízíme i dětská hřiště pro veřejný prostor. Naše dětská hřiště PRO a Hy Land odpovídají evropské normě EN-1176 a jsou vhodná k použití na veřejných místech. Další dětská hřiště pro veřejné prostory naleznete zde: Veřejné hřiště.

minus-circle plus-circle Potřebuji pro dětská hřiště Wickey stavební povolení?

Vzhledem k tomu, že se právní úprava může odlišovat nejen mezinárodně, nýbrž také regionálně, doporučujeme Vám, abyste se na příslušném obecním/městském stavebním úřadě informovali na aktuální předpisy.

minus-circle plus-circle Jak mohu své dětské hřiště Wickey zlikvidovat, když již pro něj nebudu mít využití?

Po demontáži dbejte na odbornou likvidaci. Kde můžete zlikvidovat impregnované dřevo, se dozvíte na svém místním úřadě.

minus-circle plus-circle Vyžadují dětská hřiště Wickey údržbu?

Stejně jako u každého jiného užitného předmětu mohou i na našich dětských hřištích vznikat stopy použití. Proto doporučujeme, abyste na svém dětském hřišti pravidelně kontrolovali pevnost šroubů a prken i výbavy.

minus-circle plus-circle Existuje pro mé dětské hřiště možnost rozšíření?

Rozhlédněte se v klidu na našem internetovém obchodě. Zde uvedené příslušenství lze bez problémů namontovat na každé dětské hřiště. Jednotlivé přídavné moduly hřišť nelze v současné době samostatně (do)objednat.

minus-circle plus-circle Existují nějaké položky, které bych měl dodatečně doobjednat?

Rozhodně Kotvy pro zabetonování do země. Ty jsou nezbytné k tomu, aby bylo dětské hřiště nebo houpačka co nejstabilnější. Na produktových stránkách příslušných výrobků se dozvíte, které kotvy pro ně doporučujeme.

minus-circle plus-circle Jaké výšky podest u Wickey existují a jaké jsou nejvhodnější?

Na stránkách Wickey naleznete dětská hřiště a domky s nejrůznějšími výškami podest. Které dětské hřiště je pro Vás to pravé, to závisí vždy na Vašich předpokladech a přáních. Je Vaše zahrádka spíše malá a Vaše děti s lezením a houpáním teprve začínají? Pak možná stačí dětské hřiště s výškou podesty 90 cm nebo 120 cm a krátkou skluzavkou. Velká dětská hřiště s výškou podesty 150 cm nebo 210 cm a nástavbovýmni moduly jsou skvěle vhodná pro starší děti – a dlouhou radost z hraní.

minus-circle plus-circle Kde naleznu přesné rozměry dětského hřiště?

Poslední obrázek v galerii na příslušné produktové stránce Vás informuje o délce, výšce a šířce Vašeho vybraného výrobku.

minus-circle plus-circle Mohu na své dětské hřiště namontovat jakékoliv příslušenství?

Volanty, dalekohledy apod. je možno namontovat na jakékoliv dětské hřiště přesně tam, kde to bude podle Vás nejlepší. Skluzavky však samozřejmě musejí být vhodné k podestě Vašeho dětského hřiště.

minus-circle plus-circle Může si na dětském hřišti hrát i několik dětí najednou?

Pro počet dětí hrajících si na dětském hřišti v zásadě neexistují žádné předpisy. Je však třeba mít na paměti, že jednotlivé podesty mají maximální nosnost 100 kg. Jednotlivé prvky, jako je např. houpačka, skluzavka atd. smějí být zatěžovány maximálně 50 kg.

minus-circle plus-circle Do kolika kilogramů smí být dětské hřiště maximálně zatěžováno?

Obecně se můžete řídit podle následujících orientačních hodnot: Naše trámy pro houpačky/nosníky mají celkovou zatížitelnost 100 kg, naše standardní sedáky houpaček mají nosnost 50 kg. Hranice zatížení jednotlivých platforem činí 100 kg.

minus-circle plus-circle Je povinné použití bezpečnostních podložek?

Pro veřejné oblasti je použití bezpečnostních podložek závazné. Kolik jich potřebujete a kde mají být rozloženy, zjistíte na příslušné stránce produktu a v dokumentu PDF pod detaily produktu. Pro soukromé používání našich dětských hřišť neexistuje žádný zákonný předpis. Pokud však Vaše dětské hřiště stojí na tvrdém podkladu, jako např. na kamenité zemi, doporučujeme Vám z důvodu bezpečnosti podložení ochrannými rohožemi.

minus-circle plus-circle Je možno sedáky houpaček namontovat i na strom?

Zásadně je to samozřejmě možné. Předpokladem je odolná větev bez rozvětvení, které by mohly být pro Vaše děti při houpání nebezpečné. Pro tento účel jsou nejvhodnější naše kruhové houpačkové objímky. Mějte však prosím na paměti, že montáž na jiné objekty proběhne na Vaši vlastní odpovědnost.

minus-circle plus-circle Jak upevním konstrukci houpačky?

Stejně jako u našich dětských hřišť musí být nosné sloupky houpaček připevněny kotvami zabetonovanými v zemi. Na produktových stránkách příslušných výrobků zjistíte, které kotvy pro ně doporučujeme.

minus-circle plus-circle Jak velká musí být bezpečnostní vzdálenost pro konstrukci houpačky?

Obecně doporučujeme houpačku postavit v bezpečnostní vzdálenosti dvou metrů od jiných objektů/překážek.

minus-circle plus-circle Kolika kilogramy smí být konstrukce houpačky a houpačka samotná maximálně zatěžována?

Obecně se můžete řídit podle následujících orientačních hodnot: Naše trámy pro houpačky/nosníky mají celkovou zatížitelnost 100 kg, naše standardní sedáky houpaček mají nosnost 50 kg.

minus-circle plus-circle Je možno v obchodě Wickey zakoupit také písek do pískovišť?

Na stránkách Wickey písek zakoupit nemůžete. Kvalitní písek pro své děti však zakoupíte v každém dobře zásobeném obchodě pro kutily.

minus-circle plus-circle Jak je možno zabránit tvorbě plísní a hub?

Naše dřevo je tlakově impregnované. Při tomto procesu je do dřeva za vysokého tlaku natlačen impregnační prostředek. Tento proces chrání dřevo nejen před povětrnostními vlivy, nýbrž také působí preventivně proti organismům, které mohou po napadení dřevo zničit.
Vy sami můžete tvorbě plísní předcházet tím, že dřevo ihned po převzetí vybalíte a až do sestavení uložíte na suchém místě.

Nahrávám...

Porovnej Produkty

chevron-right